fbpx

KOKIĄ NAUDĄ ŽAISLAI TEIKIA JŪSŲ AUGINTINIUI?

Ar prisimenate tą dieną, kai pirmą kartą parsivežėte namo savo naująjį šeimos narį? Kaip skubėjote jam viską parodyti, kaip noriai ir meiliai jį drąsinote. Tuomet jūs įteikėte jam pirmąjį žaislą. Tai buvo vienintelis daiktas namuose, kurio kvapo jūsų augintinis ieškodavo pabudęs ir eidamas miegoti. Taigi, kokią naudą teikia žaislai, kuriuos taip mėgsta jūsų augintinis?
žaislai šunims

Kaip išrinkti tinkamus žaislus šunims ir katėms?

Dauguma žmonių, auginančių katę ar šunį, jau pirmomis dienomis apipila juos žaislais. Tai puikus pasirinkimas. Žaislai gyvūnams yra labai reikalingi, padedant jiems išreikšti savo prigimtinį, natūralų elgesį, skatinti juos bendrauti, stiprinti šeimininko ir gyvūno tarpusavio ryšį bei atsikratyti nepageidaujamo augintinio elgesio. Kuo didesnė žaislų įvairovė vyraus namuose, tuo daugiau įgūdžių įgis jūsų keturkojis draugas.

Renkantis žaislus, svarbu atkreipti dėmesį į augintinio prigimtį ir natūralų elgesį. Yra gyvūnų, kurių veislės prigimtyje glūdi avių ganymas, medžiojimas, ieškojimas. Šeimininkams, kurių augintiniai turi polinkį medžioti, reikėtų pasirūpinti kailiniais, cypiančiais, kitus gyvūnus imituojančiais žaislais. Tiems, kurie linkę ganyti, reikia parūpinti judančių žaislų ir žaisti žaidimus, susijusius su žaislo gaudymu ir bėgimu. Jei gyvūno prigimtiniai poreikiai yra nepatenkinami, jis gali kelti sumaištį namuose, vytis judančius objektus ir net tapti agresyviu.

Žaislų rūšys ir jų nauda

Žaislai, kurie yra naudojami, žaidžiant šeimininkui su augintiniu, vadinami sąveikaujančiais. Jie stiprina augintinio ir jo šeimininko tarpusavio ryšį bei pasitikėjimą. Taip pat tai padeda spręsti augintinio netinkamo elgesio problemas ir instinktus nukreipti tinkama linkme. Tai žaislai, kuriuos reikia traukti, mesti ir surasti.

Veiklos žaislai, tai žaislai su kuriais augintinis gali žaisti vienas. Jie skatina gyvūno užimtumą, kai šeimininkui nėra galimybės leisti laiko kartu su augintiniu. Šie žaislai lavina įvairius išgyvenimui reikalingus įgūdžius ir patenkina augintinio instinktyvius poreikius. Visgi jeigu jūsų augintinis atsisako žaisti likdamas vienas, galima susieti žaislą su jo mėgstamais užkandžiais.

Tad jeigu augintinis iškrėtė išdaigą namuose, elgiasi nenuspėjamai ir reikalauja dėmesio, nesijaudinkite, geriau parūpinkite mažyliui žaislą.

Pirkinių krepšelis
Blog