fbpx
pexels alberto teruzzi 5459939

IŠTIKIMIAUSIŲ ŠUNŲ VEISLIŲ SĄRAŠE, PUIKUOJASI IR PIRĖNŲ AVIGANIS

Neretai žmonėms pasiryžus priimti į šeimą naują narį – šuniuką, juos apninka abejonės. Kyla daugybė klausimų dėl jo dresūros galimybių, charakterio savybių ir gebėjimo prisirišti prie šeimininko. Pastarasis, naujuosius šeiminkus jaudina labiausiai. Juk perkant šuniuką, yra tikimasi, kad jis meilei seks iš paskos, klausys komandų ir besąlygiškai mylės savo šeimininką.

Vienas iš ištikimybe pasižyminčių šunų yra Pirėnų aviganis. Ši veislė yra kilusi iš Prancūzijos, pasižymi gana aukštu intelektu ir lengva dresūra. Pirėnų aviganis yra energingas, judrus ir ištvermingas šuo. Tiesa, turi stiprų polinkį sargauti. Šios veislės atstovų svoris svyruoja nuo 7 iki 15 kilogramų. Gyvenimo trukmė įprastai siekia nuo 11 iki 13 metų.

Pirėnų aviganis pasižymi dideliu atsidavimu šeimininkui. Šie šunys noriai leidžia laiką su vaikais ir suaugusiais, tačiau nepažįstami žmonės jiems atrodo nepatikimi, todėl Pirėnų aviganis gali sutikti juos triukšmingai. Dar mažą šios veislės šunelį būtina dresuoti bei socializuoti, tai padės išvengti nepageidaujamo augintinio elgesio ateityje. Tačiau nesijaudinkite, šie šunys mielai atliks kiekvieną jūsų komandą. Pirėnų aviganis iš prigimties yra avių ganytojas, tad šie šunys pasižymi neišsenkančia energija. Patariama pasirūpinti jų fiziniu aktyvumu kiekvieną dieną.

Šios veislės šunys yra gana geros sveikatos, tačiau klubo sąnario displazija, epilepsija, širdies ligos ir progresuojanti tinklainės atrofija, ne visada aplenkia šiuos nuostabius augintinius. Dėl genetinių susirgimų, būdingų šiai veislei, patartina atlikti tyrimus. Pirėnų aviganiai nėra išrankūs maistui, tačiau labai svarbu pasirūpinti tinkamai subalansuotu pašaru ir jį normuoti, nes šuo gali nutukti.

Priežiūra

Aviganio kailis nereikalauja daug priežiūros. Rekomenduojama šuniuką šukuoti kartą per savaitę, vis dėlto, jeigu kailis pasidarė šiurkštus ir sunkiai šukuojamas, patariama kailį sudrėkinti ir naudoti specialias priemones, palengvinančias šukavimą bei apsaugančias nuo plaukų vėlimosi. Taip pat Pirėnų aviganiui yra rekomenduojami reguliarūs apsilankymai šunų kirpykloje. Ten bus atliktas kailiuko trimingavimas, kurio metu, pašalinami seni ir šiurkštūs plaukai, taip paverčiant kailį švelniu ir žvilgančiu.

Tad jeigu jums yra reikalingas ištikimas, mylintis, lengvai dresuojamas bei prižiūrimas augintinis, Pirėnų aviganis kaip tik jums

Pirkinių krepšelis
Blog