fbpx

KATĖS IR JŲ PRIEŽIŪRA

Turbūt ne kartą prieš įsigydami naują augintinį svarstėte ar tik tas augintinis negalėtų būti katė. Daugumai žmonių abejonių kelia jų charakteris, elgsenos ypatumai ir savarankiškumo jausmas. Katės skirtingai, nei kai kurie šunys, visiškai pasitiki savo jėgomis. Joms nereikia būti šalia žmogaus, kad jaustųsi drąsiai, nereikia daug dėmesio, nes jos dažnai mėgsta būti vienumoje. Tad daugumai naujų kačių šeimininkų kyla klausimas, kaip prižiūrėti šį savarankišką, pasitikintį savimi gyvūną. 

Katės mityba

Katė, kaip ir kiekvienas kitas gyvūnas, turi būti maitinama visaverčiu maistu ir gauti visas reikalingiausias medžiagas savo organizmui. Tad prieš įsigyjant katę, reikėtų pasidomėti išskirtinai jai būdingais mitybos įpročiais. Vėliau, maistą svarbu normuoti, atrinkti mėgstamiausius konservus ir sausą ėdalą. Kadangi katė yra mėsėdis, iš prigimties plėšrus gyvūnas, jos maisto racione privalo būti mėsa. Augintiniui taip pat yra reikalingo kitos medžiagos: vitaminai, baltymai, mineralai, riebiosios rūgštys, amino rūgštys. Šios medžiagos padeda užtikrinti sklandžią viso kūno ląstelių veiklą. Per didelis kiekis maistinių medžiagų, gali pakenkti, todėl gyvūno nereikėtų peršerti.
Sausas maistas. Jis naudingas katės dantims ir nereikalauja didelių šeimininko išlaidų. Tačiau gyvūnas valgydamas sausą maistą greičiau ištrokšta, tad nepamirškite pasirūpinti vandeniu ir platesniu maisto racionu, nes sauso ėdalo perteklius gali išprovokuoti tam tikras ligas.

Antkakliai katėms Zee.Cat Nara

Katės švaros poreikiai

Šie gyvūnai paprastai patys pasirūpina savo švara, tačiau maudymasis taip pat labai svarbi jų gyvenimo dalis. Kiekvienas žmogus, kuris bent kartą augino katę, žino jog jos tikrai nėra maudynių mėgėjos. Tačiau tam yra išeitis – sausas šampūnas skirtas katėms. Priemonė padeda pašalinti nuo odos riebalų perteklių ir šalina specifinį kvapą. Panaudojus sausą šampūną, gyvūną būtina iššukuoti, na, o jeigu jūsų katė yra ilgo plauko, tuomet reikėtų tuo pat metu ir džiovinti.

Laisvalaikis su kate

Auginant katę būtina, laikas nuo laiko, su ja pažaisti. Tai stiprina ryšį su šeimininku ir pažadina medžiojimo instinktus. Paprastai geriausias žaidimas su šiuo augintiniu yra šluotelės, pelytės ir kito žaislo judinimas. Žaislai turi būti pagaminti iš minkštų audinių, plunksnų, pūkų. Katei tai primins grobį, kurį ji visada bus pasiryžusi sumedžioti.

Pirkinių krepšelis
Blog