fbpx

KAIP PRIPRATINTI KATĘ PRIE PAVADĖLIO?

Įprastai katės linkusios vaikščioti laisvos ir nevaržomos. Todėl neretai, šeimininko pastangos vedžioti ją su pavadėliu, kelia augintiniui didelį stresą. Dėl to daugelis kačių šeimininkų palieka jas namuose, užuot leidę eiti į lauką, kartu su jais. Žinoma, katei tai tikrai nėra problema, tačiau jeigu norite, kad augintinis visada būtų šalia jūsų, vertėtų įdėti daugiau pastangų, pratinant gyvūną prie vedžiojimui skirtį petnešų ir pavadėlio.
Lengva nebus, bet su didele meile ir skaniais padrąsinimais, jūsų katė žengs pirmuosius žingsnius lauke.

Pratinimo žingsniai

Gyvūno pratinimas prie vedžiojimo prasideda nuo petnešų ir pavadėlio įsigijimo. Pirmą kartą dedant katei petnešas, patartina jos neišgąsdinti, leisti priprasti ir skatinti skanėstais. Kai katė su petnešomis jaučiasi gerai galima pritvirtinti pavadėlį ir leisti jai laisvai vaikščioti po kambarį. Tačiau nepamirškite laikyti pavadėlio ir drąsinti gyvūno.
Jeigu jūsų katė jau laisvai be baimės vaikšto kambaryje su pavadėliu, pradėkite riboti jo ilgį ir veskite ją šalia savęs, nepamirškite vėl skatinti jos skanėstais. Treniruokite augintinį, kol jis pripras būti vedamas pavadėliu.
Kiekvienas šeimininkas, kuris deda dideles pastangas mokydamas katę vaikščioti su pavadėliu, nori jog augintinis su petnešomis jaustųsi gerai, o tai reiškia, jog jos jam turi priminti malonius pojūčius. Tad siekdami to, kiekvieną kartą kai nuimsite petnešas, kurį laiką neskirkite dėmesio katei, tačiau kai vėl jas uždėsite negailėkite pagyrų, glostykite ir skirkite daug dėmesio.

Reikėtų žinoti

• Kai jūsų katė bus vedžiojama lauke, ta aplinka ir garsai jai nebekels streso, tad būkite atidūs, nes gyvūnas gali pasprukti pro atviras duris.
• Pavadėlį svarbu visada laikyti stipriai, kad pasivaikščiojimo metu, kilus stresinei situacijai, jūsų augintinis nepabėgtų su visu pavadėliu.
• Vaikščiodami lauke, niekada netempkite pavadėlio, tai gali sukelti augintiniui stresą ir pyktį.
• Norint išvengti stresinių situacijų, galima nešiotis augintiniui skirtą krepšį, kad bet kada išsigandusi katė galėtų jame pasislėpti.
• Katės nereikėtų palikti vienos lauke su pavadėliu, nes bandydamas pasislėpti nuo pavojaus, gyvūnas gali įsipainioti medyje ar šalia esančiose konstrukcijose.

Pirkinių krepšelis
Blog